pit.dobry.pl              pity.pl






Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: PIT-37 wspólnie z Żoną a dywidenda
PostNapisane: 22 sty 2013, o 21:44 
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 20:36
Posty: 4
Witam ponownie. Gdzie w PIT-37 wpisać dochód z wypłaty dywidendy polskiej firmy jakie trzeba mieć na to dokumenty?


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: PIT-37 wspólnie z Żoną a dywidenda
PostNapisane: 22 sty 2013, o 23:50 
Dołączył(a): 20 sty 2013, o 19:56
Posty: 27
Mam ten sam problem. W 2011 roku miałem dywidenda z PGE. Dzwoniłem do Biura Maklerskiego i tam powiedzieli mi, że żadnego PIT-u nie wystawiają na dywidenda, a podatek potrącili i przesłali do US. Dlatego w 2012 r. rozliczając rok 2011 nie ująłem tego w PIT-ie. Teraz zrobię to samo. Mam nadzieję, że dobrze robię. A może ktoś mądry wypowie się w temacie? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: PIT-37 wspólnie z Żoną a dywidenda
PostNapisane: 23 sty 2013, o 11:17 
Dołączył(a): 4 sty 2012, o 22:05
Posty: 765
Podatek od dywidendy dla osób fizycznych potrącany i odprowadzany jest przez FIRMĘ.
Nie trzeba się z niego dodatkowo rozliczać.


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: PIT-37 wspólnie z Żoną a dywidenda
PostNapisane: 23 sty 2013, o 12:49 
Dołączył(a): 10 lut 2010, o 10:34
Posty: 488
Nie jestem pewien na 100, ale chyba od tego roku dochody z dywidendy /m.innymi/ wpisujemy w poz.122 PIT 37, proszę się ew. upewnić.
AHOJ !

_________________
Ahoj !
wla.gle


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: PIT-37 wspólnie z Żoną a dywidenda
PostNapisane: 23 sty 2013, o 14:25 
Dołączył(a): 4 sty 2012, o 22:05
Posty: 765
Tak to prawda - nie zauważyłem tej zmiany - przepraszam za wprowadzenie w błąd.


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: PIT-37 wspólnie z Żoną a dywidenda
PostNapisane: 23 sty 2013, o 14:51 
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 20:36
Posty: 4
Witam i serdeczne dzięki za szybka odpowiedź i jeszcze jedno zapytanko odnośnie dywidendy - w rubryce 122 kwota brutto czy netto?
Pozdrawiam


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: PIT-37 wspólnie z Żoną a dywidenda
PostNapisane: 24 sty 2013, o 08:51 
Dołączył(a): 10 lut 2010, o 10:34
Posty: 488
Pit 37 poz. 122 wypełniają podatnicy, o których mowa w art. 3 ust. 1 ustawy, którzy uzyskali dochody (przychody) określone w art. 30a ust. 1 pkt 2, 4 lub 5 ustawy, od których podatek został pobrany przez płatnika zgodnie z art. 30a ust. 2a ustawy.
Myślę, że jeżeli były koszty uzyskania to będzie dochód - natomiast jak nie było kosztów, to będzie przychód.
Nie wiem tak do końca po co ta rubryka, ale US może chce wiedzieć ile się zgarnęło np. odsetek na koncie w banku lub przykładowo dywidend. Może chce mieć to w jednym miejscu.
Jeśli ktoś wie coś więcej proszę o podpowiedź.
Ahoj!.

_________________
Ahoj !
wla.gle


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: PIT-37 wspólnie z Żoną a dywidenda
PostNapisane: 25 sty 2013, o 23:30 
Dołączył(a): 25 sty 2013, o 22:58
Posty: 5
w tym przypadku polecałbym skorzystac z pomocy specjalistów - tutaj masz np namiary http://wroclaw.oglaszamy24.pl/ogloszeni ... -2011.html

_________________
mieszkania do wynajęcia - oferty sprzedaży i wynajmu mieszkań oraz domów


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: PIT-37 wspólnie z Żoną a dywidenda
PostNapisane: 31 sty 2013, o 16:06 
Dołączył(a): 20 sty 2013, o 19:56
Posty: 27
Dzisiaj, tj.31.01.2013 dzwoniłem do Domu Maklerskiego w Białymstoku i nie trzeba wykazywać w żadnym PIT-ie dochodów z dywidend, gdyż oni sami przesyłają do US podatek.


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: PIT-37 wspólnie z Żoną a dywidenda
PostNapisane: 31 sty 2013, o 22:50 
Dołączył(a): 2 sty 2010, o 09:46
Posty: 473
Nie chodzi o podatek tylko o wykazanie kwoty dochodu uzyskanego m. in. z opodatkowanej już dywidendy.
Od kwoty podanej np. w poz. 122 na PIT-36 podatek nie jest naliczony.
US po porostu chce wiedzieć i tyle a wynika to z ustawy.

_________________
Pozdrawiam
Mirek


Zobacz profil  Offline
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Panel

Góra Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników
Szukaj:

 
Biuro Handlowe IPS O/Siedlce
ul. Brzeska 12
08-110 Siedlce
tel. 25 633-12-84
      25 633-12-85
fax 25 633-12-84
mail: siedlce@ips-infor.com.pl

Biuro Handlowe IPS O/Bydgoszcz
ul. Królowej Jadwigi 18 pok. 511
85-231 Bydgoszcz
tel. 52 345-70-37
      52 345-62-70
fax 52 345-70-37
mail: bydgoszcz@ips-infor.com.pl

Pomoc Techniczna IPS
tel. 25 631-16-10
Skontaktuj się z nami przez
Gadu-Gadu
Skype
mail: pomoc@ips-infor.com.pl


Powered by phpBB © phpBB Group | Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL | Dizayn Ercan Koc