pit.dobry.pl              pity.pl






Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ODLICZENIE KRWI
PostNapisane: 13 mar 2010, o 15:25 
WSZYSCY PISZĄ TO CO W USTAWIE I TAK NP. ZA DAROWIZNĘ KRWI SUMĘ MAM 234 ZŁ TO PROGRAM WYLICZYŁ MI ŻE ZWRÓCĄ MI 40 ZŁ. A W TELEWIZJI W WIADOMOŚCIACH MÓWIONO ŻE SIĘ POWINNO KREW ODLICZAĆ JAK DAROWIZNĘ NA KOŚCIÓŁ I ZWROTU POWINIENEM UTRZYMAĆ 234ZŁ. GDZIE JEST PRAWDY CZYŻBY FISKUS NA NIE WIEDZY KRWIODAWCÓW ŻEROWAŁ?


 
 Tytuł: Re: ODLICZENIE KRWI
PostNapisane: 13 mar 2010, o 15:54 
Dołączył(a): 5 sty 2010, o 01:35
Posty: 792
EDEK napisał(a) :
> WSZYSCY PISZĄ TO CO W USTAWIE I TAK NP. ZA DAROWIZNĘ KRWI SUMĘ MAM 234 ZŁ
> TO PROGRAM WYLICZYŁ MI ŻE ZWRÓCĄ MI 40 ZŁ. A W TELEWIZJI W WIADOMOŚCIACH
> MÓWIONO ŻE SIĘ POWINNO KREW ODLICZAĆ JAK DAROWIZNĘ NA KOŚCIÓŁ I ZWROTU
> POWINIENEM UTRZYMAĆ 234ZŁ. GDZIE JEST PRAWDY CZYŻBY FISKUS NA NIE WIEDZY
> KRWIODAWCÓW ŻEROWAŁ?

Wydaje się logiczne, że wszyscy mówią tak, jak jest w ustawie, bo to na podstawie ustawy się człowiek rozlicza, a nie na podstawie wiadomości w TV.

Jeśli dobrze myślę, to:

Art. 26.
1. Podstawę obliczenia podatku, z zastrzeżeniem art. 24 ust. 3, art. 29-30c oraz art.
30e, stanowi dochód ustalony zgodnie z art. 9, art. 24 ust. 1, 2, 4, 4a-4e, ust. 6
lub art. 24b ust. 1 i 2, lub art. 25, po odliczeniu kwot:
...
9) darowizn przekazanych na cele:
a) ...

b) kultu religijnego,

c) krwiodawstwa realizowanego przez honorowych dawców krwi zgodnie
z art. 6 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o publicznej służbie krwi
(Dz.U. Nr 106, poz. 681, z 1998 r. Nr 117, poz. 756, z 2001 r. Nr 126,
poz. 1382 oraz z 2003 r. Nr 223, poz. 2215), w wysokości ekwiwalentu
pieniężnego za pobraną krew określonego przepisami wydanymi na
podstawie art. 11 ust. 2 tej ustawy

- w wysokości dokonanej darowizny, nie więcej jednak niż kwoty stanowiącej
6% dochodu.

No i proszę: jest tak samo.
Kult religijny Art. 26 ust.1 pkt9b
Krwiodawstwo Art. 26 ust.1 pkt9c

W obu przypadkach odlicza się od dochodu, czyli faktyczny zwrot to 18% kwoty darowizny (na pierwszym progu).

_________________
Pozdrawiam
Arkady_1


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: ODLICZENIE KRWI
PostNapisane: 13 mar 2010, o 15:59 
CZYLI PROGRAM DOBRZE LICZY. DZIĘKI WIELKIE ZA PODPOWIEDZ. TYLKO PRAWDĘ MÓWIĄC MY ROBIMY TO CHARYTATYWNIE A CENTRA KRWIODAWSTWA ZA DARMO DLA SZPITALA KRWI NIE ODDAJĄ :) I ROBIĄ NIEZŁY INTERES. POZDRAWIAM SERDECZNIE WSZYSTKICH KRWIODAWCÓW.


 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 2 gości

Panel

Góra Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników
Szukaj:

 
Biuro Handlowe IPS O/Siedlce
ul. Brzeska 12
08-110 Siedlce
tel. 25 633-12-84
      25 633-12-85
fax 25 633-12-84
mail: siedlce@ips-infor.com.pl

Biuro Handlowe IPS O/Bydgoszcz
ul. Królowej Jadwigi 18 pok. 511
85-231 Bydgoszcz
tel. 52 345-70-37
      52 345-62-70
fax 52 345-70-37
mail: bydgoszcz@ips-infor.com.pl

Pomoc Techniczna IPS
tel. 25 631-16-10
Skontaktuj się z nami przez
Gadu-Gadu
Skype
mail: pomoc@ips-infor.com.pl


Powered by phpBB © phpBB Group | Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL | Dizayn Ercan Koc