pit.dobry.pl              pity.pl






Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: KUP
PostNapisane: 16 mar 2010, o 09:48 
Witam.
W pierwszym zakładzie pracowałam do 31.01.2009r., wynagrodzenie otrzymywałam do 10-go następnego miesiąca i w picie wpisano mi zarobek grudniowy i styczniowy oraz KUP za 2 miesiące.
W drugin zakładzie pracuję od 01.02.2009r i wynagrodzenie otrzymuję ostatniego danego miesiąca.
Mam problem bo KUP mam wpisany za 13 miesięcy ( 2x 111,25 z pierwszego i 11x 139,06 z drugiego ).
Co z tym zrobić?
Przepraszam za poprzedni post :-(


 
 Tytuł: Re: KUP
PostNapisane: 16 mar 2010, o 11:51 
Dołączył(a): 4 sty 2010, o 11:26
Posty: 2528
Zsumuj koszty uzyskania i zaznacz w PIT 37 (poz.40) - z wielu stosunków pracy

_________________
Pozdrawiam
Jarząbek


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: KUP
PostNapisane: 16 mar 2010, o 13:08 
Czy Urząd Skarbowy tego nie zakwestionuje.
Mam trochę daleko do urzędu i w razie wezwania wydam znacznie więcej niż ~ 20zł


 
 Tytuł: Re: KUP
PostNapisane: 16 mar 2010, o 13:13 
Dołączył(a): 4 sty 2010, o 11:26
Posty: 2528
a dlaczego ma Cię US wzywać?

_________________
Pozdrawiam
Jarząbek


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: KUP
PostNapisane: 16 mar 2010, o 14:39 
Ponieważ KUP wyjdzie 1751,50zł, a okresy pracy w obu zakładach się nie nakładają i czy w takiej sytuacji mogę zaznaczyć "z wielu stosunków pracy".


 
 Tytuł: Re: KUP
PostNapisane: 16 mar 2010, o 14:51 
Dołączył(a): 4 sty 2010, o 11:26
Posty: 2528
Widzisz, prawo podatkowe mamy niedoskonałe.
Te niedoskonałe przepisy (z art.22.2) mówią " w przypadku gdy podatnik UZYSKUJE przychody równocześnie z tytułu więcej niż jednego stosunku służbowego, stosunku pracy,"

Ty tak własnie UZYSKAŁAŚ.

Fakt, że orzecznictwo (większość) mówi wyraźnie o należnych kosztach za każdy PRZEPRACOWANY m-c, czyli uzależnia koszty od pracy.
Jednak ustawa mówi o UZYSKIWANIU

Nie widzę zatem zagrożenia.

Oczywiście zrobisz, jak zechcesz.

_________________
Pozdrawiam
Jarząbek


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: KUP
PostNapisane: 16 mar 2010, o 15:00 
Marbarko! ale jak rozumieć słowo "równocześnie" ? Też mam z tym wieczny problem.


 
 Tytuł: Re: KUP
PostNapisane: 16 mar 2010, o 15:11 
Dołączył(a): 4 sty 2010, o 11:26
Posty: 2528
Iwonko, dla mnie "jednocześnie" to w jednym m-cu.
I wcale nie musi to być cykliczne.

Np. sytuacja, gdy w połowie m-ca zmieniasz pracodawcę i u obu dostajesz wynagrodzenie za ten m-c.

Wiesz.... kiedyś mocno próbowałam rozgryzac temat, gdy pracodawca wypłaca 10-go następnego m-ca, a ktoś pracuje od stycznia do lutego następnego m-ca.
Widomo (wiele interpretacji jest), że gdy pracodawca np. spóźnia się z wypłatami (nawet po parę m-cy) lub właśnie wypłaca do 10-go następnego m-ca (de facto na PIT 11 masz 11 przychodów i kosztów)- to spokojnie podatnik może ująć koszty uzyskania za 12 m-cy.
I teraz: pracownik zwalnia się w styczniu czy lutym nastepnego roku - powinien zatem o jedne koszty uzyskania odliczyć mniej, prawda?
Bo jedne już "zaliczkował"

Ale wiadomo, że NIKT tego nie robi.
I US musiałby być niezmiernie dociekliwym, by to wyłapać.....

Taaaakie tam moje dywagacje.....

_________________
Pozdrawiam
Jarząbek


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: KUP
PostNapisane: 16 mar 2010, o 15:29 
W moim US (lubelskie) powiedzieli mi że w takich sytuacjach (jak syt. Katarzyny) przemawia się " na korzyść podatnika". Pozdrawiam.


 
 Tytuł: Re: KUP
PostNapisane: 16 mar 2010, o 15:33 
Dołączył(a): 4 sty 2010, o 11:26
Posty: 2528
Ty lubelskie, ja lubuskie
:))
Kawał świata:)))
Niedawno (listopad) byłam w Puławach, odwiedziłam też Kaziemierz
Piękne strony macie
:))

_________________
Pozdrawiam
Jarząbek


Zobacz profil  Offline
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Panel

Góra Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników
Szukaj:

 
Biuro Handlowe IPS O/Siedlce
ul. Brzeska 12
08-110 Siedlce
tel. 25 633-12-84
      25 633-12-85
fax 25 633-12-84
mail: siedlce@ips-infor.com.pl

Biuro Handlowe IPS O/Bydgoszcz
ul. Królowej Jadwigi 18 pok. 511
85-231 Bydgoszcz
tel. 52 345-70-37
      52 345-62-70
fax 52 345-70-37
mail: bydgoszcz@ips-infor.com.pl

Pomoc Techniczna IPS
tel. 25 631-16-10
Skontaktuj się z nami przez
Gadu-Gadu
Skype
mail: pomoc@ips-infor.com.pl


Powered by phpBB © phpBB Group | Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL | Dizayn Ercan Koc