pit.dobry.pl              pity.pl

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: jak wysłać pity
PostNapisane: 13 lut 2010, o 10:26 
Chcem wysłać pit 37 i pit 0 do urzędu , jak to zrobć .Czy muszę zgłosić to w urzędzie skarbowym. Dzięki za pomoc

Zobacz profil  Offline

Tytuł: Re: jak wysłać pity
PostNapisane: 13 lut 2010, o 12:17 
Jeżeli rozliczasz się indywidualnie to wystarczy,że wybierzesz z menu :

Plik- wyślij-zeznania do urzędu. Wciskasz wyślij, pojawia Ci się pole na przychód za 2008 rok, który wpisujesz i klikasz "wyślij bez podpisu" otworzy się nowy kreator który przechodzisz metodą "dalej,dalej...". Na koniec pobierasz UPO :) I to wszystko.

Jeżeli to rozliczenie wspólnie z małżonkiem to wcześniej trzeba w US złożyć papierowy druk UPL-1 (jest też w programie) na którym osoba występująca jako małżonek upoważni tą występującą jako podatnik do wysłania zeznania.

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: 17 lut 2010, o 21:33 
Dopnę się do tematu.
Zeznanie mam wypełnione i kusi mnie żeby wysłać je przez internet (rozliczenie wspólnie z żoną), ale nie złożyłem jeszcze UPL-1. Mogę puścić to dzisiaj, a jutro dostarczę upoważnienie?

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: 17 lut 2010, o 21:34 
Nie, UPL-1 dzień wcześniej :(

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: 17 lut 2010, o 21:35 
UPL-1 musi być złożone w US minimum 1 dzień przed wysłaniem zeznania przez Internet.

Cytat z e-deklaracje.gov.pl :

"Pełnomocnictwo takie należy złożyć minimum jeden dzień przed wysłaniem zeznania w wersji elektronicznej. Pamiętać należy, iż w przypadku przesyłania pełnomocnictwa pocztą o terminie jego złożenia decyduje data wpływu do urzędu."

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: 17 lut 2010, o 22:02 
OK. Dzięki

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: 24 mar 2010, o 02:11 
Jeżeli wysłałem rozliczenie Pit 37 i zostało przyjęte, jest potwierdzenie a wniosek UPL - 1 nie został dostarczony wg standardu na jeden dzień przed wysłaniem to co wtedy. Dzisiaj (już po północy) po dwóch dniach mam zamiar go dostarczyć. Czy wówczas to potwierdzone przyjęcie elektronicznego rozliczenia będzie ważne? A może trzeba będzie wysyłać od nowa co nie jest zbyt trudne ale czy będzie nowe potwierdzenie przyjęcia. No głupia sprawa. Zawsze rozliczałem papierkowo a tutaj tyle ambarasu. A chciałem tylko rozliczyć internet oi przelać 1% procent. Jestem emerytem więc mogłem to wszystko olać. ZUS robi to za nas. Tak na marginesie to od samego początku istnienia podatków zawsze rozliczałem się wspólnie. I zawsze żona podpisywała dwa, trzy puste pity żebym nie musiał wracać do domu z jakimś błędem i zasuwał od nowa do US. Na miejscu przepisywałem poprawiając błędy i miałem podpis. I nikt wtedy nie wymyślił pełnomocnictwa? Nikt mnie o tym nie poinformował jeżeli takowe było. Gdybym wcześniej trafił na to forum. :)

PostNapisane: 24 mar 2010, o 02:28 
Cytat za http://www.e-deklaracje.gov.pl/index.php?page=faq#14

14. Jak zostanie potraktowane zeznanie małżonków złożone przez Internet bez podpisu kwalifikowanego, jeśli będzie brak UPL-1?

Zeznanie zostanie przyjęte, a podatnik wezwany do uzupełnienia brakującego dokumentu.

Ps. Ambaras z lataniem z UPL-1 jest na szczęście tylko raz gdyż upoważnienie można wystawić ważne bezterminowo :)

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: 24 mar 2010, o 02:37 
Dzięki. Nocne czuwanie to norma na tym Forum. Trochę jestem spokojniejszy. I chyba wyskoczy mój prawdziwy login. :) To dobrze że jest taka opcja wezwania do złożenia. Bo wszystko bardzo rygorystycznie wygląda.

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: 24 mar 2010, o 16:31 
Dzisiaj dostarczyłem UPL - 1 do okienka US. Jak pisałem w poprzednim poście, dwa dni po wysłaniu rozliczenia elektronicznego i jego przyjęciu. Pani sprawdziła w komputerze i po kilku sekundach powiedziała "to wszystko" i sobie poszedłem. :) Podałem we wniosku telefony, maile. Zawsze mogą się skontaktować. Ta kancelaria okienkowa podobno tylko przyjmuje. Jak będę miał dalszy ciąg to napiszę. Pozdrawiam.

Zobacz profil  Offline

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona