pit.dobry.pl              pity.pl






Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ulga rodzinna - rodzina zastępcza jaka kwotę wpisać w PIT0 ?
PostNapisane: 9 mar 2011, o 15:33 
jaką kwotę wpisać w zeznanie podatkowe?

w styczniu 2010 sprawa w sądzie i wyrok się uprawomocnił (przyznał opiekę nad dzieckiem) od 10 lutego.

czy wpisać 92,67 x 10-m-cy (za miesiące 03-12/2010) plus za m-c 2/2010 - 3,09 PLN (92,67/30) x 19 dni?

czy może można juz od dnia rozprawy w sądzie w styczniu?

rozumiem, że pomimo iż nie cały rok dziecko było w rodzinie zastępczej może się rozliczyć z samotną matką - panną

pozdrawiam

Aagata4


 
 Tytuł: Re: ulga rodzinna - rodzina zastępcza jaka kwotę wpisać w PIT0 ?
PostNapisane: 9 mar 2011, o 16:02 
Dołączył(a): 4 sty 2010, o 11:26
Posty: 2528
pamiętam interpretacje urzędów skarbowych odnośnie rozliczeń dot. samotnie wychowujących, gdzie decydującym momentem (odnosnie rozwodu) była własnie data uprawomocnienia wyroku.
Podejrzewam, że w Twoim przypadku jest podobnie.

_________________
Pozdrawiam
Jarząbek


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: ulga rodzinna - rodzina zastępcza jaka kwotę wpisać w PIT0 ?
PostNapisane: 9 mar 2011, o 16:04 
Dołączył(a): 4 sty 2010, o 11:26
Posty: 2528
"rozumiem, że pomimo iż nie cały rok dziecko było w rodzinie zastępczej może się rozliczyć z samotną matką - panną"

ustawa dotychczas nie ograniczała perefrencyjnego rozliczenia się osób samotnie wychowujących do ilości miesięcy, w których wychowywało się samotnie.
Wystarcza "kawałek" roku.

_________________
Pozdrawiam
Jarząbek


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: ulga rodzinna - rodzina zastępcza jaka kwotę wpisać w PIT0 ?
PostNapisane: 9 mar 2011, o 16:25 
Dołączył(a): 4 sty 2010, o 11:26
Posty: 2528
Art. 27f. 1. Od podatku dochodowego obliczonego zgodnie z art. 27, pomniejszonego o kwotę składki, o której mowa w art. 27b, podatnik ma prawo odliczyć kwotę obliczoną zgodnie z ust. 2 na każde małoletnie dziecko, w stosunku do którego w roku podatkowym:
(..)
3) sprawował opiekę poprzez pełnienie funkcji rodziny zastępczej na podstawie orzeczenia sądu lub umowy zawartej ze starostą.

(..)
3. W przypadku gdy w tym samym miesiącu kalendarzowym w stosunku do dziecka wykonywana jest władza, pełniona funkcja lub sprawowana opieka, o których mowa w ust. 1, każdemu z podatników przysługuje odliczenie w kwocie stanowiącej 1/30 kwoty obliczonej zgodnie z ust. 2 za każdy dzień sprawowania pieczy nad dzieckiem.

4. Odliczenie dotyczy łącznie obojga rodziców, opiekunów prawnych dziecka albo rodziców zastępczych pozostających w związku małżeńskim. Kwotę tę mogą odliczyć od podatku w częściach równych lub w dowolnej proporcji przez nich ustalonej.

_________________
Pozdrawiam
Jarząbek


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: ulga rodzinna - rodzina zastępcza jaka kwotę wpisać w PIT0 ?
PostNapisane: 14 mar 2011, o 09:21 
Dziękuję za pomoc

1/30 gdy opieka jest sprawowana od 10 lutego to za miesia.c luty odliczenie przysługuje za 19 dni? czyli 19 dni x 3,09 tak?

pozdrawiam

Aagata4


 
 Tytuł: Re: ulga rodzinna - rodzina zastępcza jaka kwotę wpisać w PIT0 ?
PostNapisane: 14 mar 2011, o 11:24 
Dołączył(a): 4 sty 2010, o 11:26
Posty: 2528
tak wychodzi

_________________
Pozdrawiam
Jarząbek


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: ulga rodzinna - rodzina zastępcza jaka kwotę wpisać w PIT0 ?
PostNapisane: 15 mar 2011, o 10:46 
dzięki

pozdrawiam

Agata


 
 Tytuł: Re: ulga rodzinna - rodzina zastępcza jaka kwotę wpisać w PIT0 ?
PostNapisane: 16 mar 2011, o 15:20 
witam,
jaka kwota przysługuje do odliczenia jeśli córka urodziła się 10 listopada 2010 roku?
tylko za grudzień czy również za 20 dni listopada?

pozdr
SID


 
 Tytuł: Re: ulga rodzinna - rodzina zastępcza jaka kwotę wpisać w PIT0 ?
PostNapisane: 16 mar 2011, o 20:51 
za dwa miesiące


 
 Tytuł: Re: ulga rodzinna - rodzina zastępcza jaka kwotę wpisać w PIT0 ?
PostNapisane: 17 mar 2011, o 10:00 
HEJ A MAM KOBIETKĘ (WDOWA) DZIECKO W RODZINIE ZASTĘPCZEJ (WNUCZKA) CZY MOGĘ JĄ JAKO SAMOTNĄ ROZLICZYĆ??


 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 0 gości

Panel

Góra Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników
Szukaj:

 
Biuro Handlowe IPS O/Siedlce
ul. Brzeska 12
08-110 Siedlce
tel. 25 633-12-84
      25 633-12-85
fax 25 633-12-84
mail: siedlce@ips-infor.com.pl

Biuro Handlowe IPS O/Bydgoszcz
ul. Królowej Jadwigi 18 pok. 511
85-231 Bydgoszcz
tel. 52 345-70-37
      52 345-62-70
fax 52 345-70-37
mail: bydgoszcz@ips-infor.com.pl

Pomoc Techniczna IPS
tel. 25 631-16-10
Skontaktuj się z nami przez
Gadu-Gadu
Skype
mail: pomoc@ips-infor.com.pl


Powered by phpBB © phpBB Group | Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL | Dizayn Ercan Koc