pit.dobry.pl              pity.pl






Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ulga na dziecko
PostNapisane: 14 mar 2013, o 14:16 
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 14:14
Posty: 5
Witam czy jeżeli dziecko skończyło w tym roku szkołę zrobiło maturę i dalej się nie uczy, mogę jako matka samotnie wychowująca dziecko odliczyć ulgę za cały rok?


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: Ulga na dziecko
PostNapisane: 14 mar 2013, o 14:19 
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 12:01
Posty: 1021
Lokalizacja: Łódź
jeżeli dziecko cały 2012 rok się uczyło i nie miało dochodu powyżej 3089zł to możesz

_________________
kłaniam się...


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: Ulga na dziecko
PostNapisane: 14 mar 2013, o 14:22 
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 14:14
Posty: 5
Cały 2012 rok sie nie uczyło bo tylko do czerwca 2012 potem wyjechał za granicę


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: Ulga na dziecko
PostNapisane: 14 mar 2013, o 14:25 
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 12:01
Posty: 1021
Lokalizacja: Łódź
Miasto-Projekt napisał(a) :
> dziecko skończyło w tym roku szkołę

no to w tym czy w zeszłym?

Jeżeli skończyło szkołę w 2012 to ulga przysługuje za 8 miesięcy od stycznia do sierpnia.

Oczywiście zakładając, że nie miało dochodu powyżej 3089zł. Za granicą miało jakiś "oficjalny" dochód?

_________________
kłaniam się...


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: Ulga na dziecko
PostNapisane: 14 mar 2013, o 14:30 
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 14:14
Posty: 5
Przeprasza w tamtym roku dziecko skończyło szkołę. Czyli ulga przysługuje za 8 miesięcy.
Rozliczam koleżankę i z tego co wiem to chłopak zagranicą zarabia ale będzie się tam rozliczał a tu w Polsce za 2012 rok nie ma żadnych dochodów.


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: Ulga na dziecko
PostNapisane: 14 mar 2013, o 14:31 
Dołączył(a): 4 sty 2010, o 11:26
Posty: 2528
Miasto pyta o preferencyjne (jako samotnie wychowujący)

W tym wypadku wystarczy choćby kawałeczek roku. Pod ścisłymi warunkami - m.in. dochód dziecięcia
J.w.

_________________
Pozdrawiam
Jarząbek


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: Ulga na dziecko
PostNapisane: 14 mar 2013, o 14:35 
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 14:14
Posty: 5
Sory ale nie rozumię prosze mi to wytłumaczyć jak laikowi.


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: Ulga na dziecko
PostNapisane: 14 mar 2013, o 15:41 
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 14:14
Posty: 5
Jeżeli dziecko pracuje od Lipca 2012 w Angli i tam się będzie rozliczać z podatku to ja tutaj mogę się rozliczyć jako matka samotnie wychowująca dziecko i skorzytać ulgi za 8 miesięcy ?


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: Ulga na dziecko
PostNapisane: 14 mar 2013, o 15:56 
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 12:01
Posty: 1021
Lokalizacja: Łódź
zdania są różne na ten temat. Oto stanowisko które wg mnie jest prawidłowe:

"W związku interpretacją Ministerstwa Finansów z 28 grudnia 2010r. (DD3/033/184/IMD/10/PK-1323) w sprawie doliczania do dochodów dziecka również dochodów zagranicznych – istnieje ryzyko, że organ podatkowy będzie próbował, powołując się m.in. na zasadę równouprawnienia, dochody zagraniczne dziecka doliczyć do kwoty zarobku dziecka, w związku z którą możliwe jest rozliczenie się w ramach ulgi prorodzinnej lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko.

PIT.pl stoi na stanowisku, że jest to wykładnia nieprawidłowa. Przypomnijmy, kwota 3089 zł dotyczy dochodów dziecka: „jeżeli w roku podatkowym nie uzyskało ono dochodów podlegających opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 27 lub art. 30b w łącznej wysokości przekraczającej kwotę stanowiącą iloraz kwoty zmniejszającej podatek oraz stawki podatku”.

Kwoty podlegające opodatkowaniu w tym przypadku należy rozumieć jako – faktycznie wpływające na podatek. Kwot zwolnionych (z najróżniejszych przyczyn zwolnionych z opodatkowania) nie bierze się pod uwagę przy wyliczaniu ulgi. Kwotą zwolnioną, wpływającą wyłącznie na ustalenie stopnia skali (przejścia z 18% na 32%), jest również zarobek z zagranicy. Kwota ta w praktyce nie podlega w Polsce opodatkowaniu i nie powinna być ujmowana przy liczeniu kwoty 3089 zł. Inaczej jest w przypadku kwot, do których stosować należy zasadę proporcjonalnego odliczenia, które są w Polsce opodatkowane."



także wg mnie możesz skorzystać z ulgi.

Ma ktoś inne interpretacje w tej kwestii?

_________________
kłaniam się...


Zobacz profil  Offline
 
 Tytuł: Re: Ulga na dziecko
PostNapisane: 14 mar 2013, o 22:55 
Dołączył(a): 4 sty 2012, o 22:05
Posty: 765
Interpretacja oficjalna jest jedna : Ministerstwa Finansów z 28 grudnia 2010r. (DD3/033/184/IMD/10/PK-1323) - jest ona niekorzystna dla podatnika.


Zobacz profil  Offline
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość

Panel

Góra Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników
Szukaj:

 
Biuro Handlowe IPS O/Siedlce
ul. Brzeska 12
08-110 Siedlce
tel. 25 633-12-84
      25 633-12-85
fax 25 633-12-84
mail: siedlce@ips-infor.com.pl

Biuro Handlowe IPS O/Bydgoszcz
ul. Królowej Jadwigi 18 pok. 511
85-231 Bydgoszcz
tel. 52 345-70-37
      52 345-62-70
fax 52 345-70-37
mail: bydgoszcz@ips-infor.com.pl

Pomoc Techniczna IPS
tel. 25 631-16-10
Skontaktuj się z nami przez
Gadu-Gadu
Skype
mail: pomoc@ips-infor.com.pl


Powered by phpBB © phpBB Group | Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL | Dizayn Ercan Koc