Znaleziono 152 wyniki

autor: Dominika
28 mar 2011, o 21:31
Forum: Program PITy 2010 IPS - problemy podatkowe
Temat: PIT 37 - ulga na Dzieci
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2021

Re: PIT 37 - ulga na Dzieci

Jeżeli córeczka jest "roczna" to chyba "okienka z miesiącami" a nie cały rok ???
autor: Dominika
18 mar 2011, o 10:04
Forum: Program PITy 2010 IPS - problemy podatkowe
Temat: rozliczenie z małotetnim
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1190

Re: rozliczenie z małotetnim

Syna rozliczasz osobno podpisując za niego PIT 37, gdyż on jest niepełnoletni.
Możesz korzystać z ulgi rodzinnej - syn nie przekroczył ustawowego dochodu.
A dla siebie też PIT 37 ( indywidualnie lub jako samotnie wychowujący lub wspólnie z małżonkiem - to juz sama wiesz który wybrać).
Pozdrawiam ...
autor: Dominika
15 mar 2011, o 10:25
Forum: Program PITy 2010 IPS - problemy podatkowe
Temat: Ulga na dzieci
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1317

Re: Ulga na dzieci

Tak. Będzie dobrze pod warunkiem ,że rozliczenie jest wspólne
autor: Dominika
15 mar 2011, o 10:05
Forum: Program PITy 2010 IPS - problemy podatkowe
Temat: Ulga na dzieci
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1317

Re: Ulga na dzieci

Iwa - jedno dziecko wpisujemy jeden raz , nie ma znaczenia czy żona czy mąz
autor: Dominika
13 mar 2011, o 16:11
Forum: Program PITy 2010 IPS - problemy podatkowe
Temat: osoba samotna, a dochó dziecka
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 4318

Re: osoba samotna, a dochó dziecka

Natknęłam się na taki przykład: 1) Dziecko kończy 18 lat w sierpniu, po tym dniu nie podejmuje nauki, po tym dniu osiąga dochody 10.000 zł. Art. 27f ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych stanowi, że podatnik może dokonać odliczenia za każdy miesiąc, w którym podatnik wykonywał władzę...
autor: Dominika
13 mar 2011, o 13:34
Forum: Program PITy 2010 IPS - problemy podatkowe
Temat: osoba samotna, a dochó dziecka
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 4318

Re: osoba samotna, a dochó dziecka

Zgadzam się z tym co napisał gard.
cyt. "W tym konkretnym przypadku: zeznanie jako samotna matka, ulga za miesiące do ukończenia 18 lat, za kolejne już nie."

Pozdrowionka dla wszystkich!
autor: Dominika
13 mar 2011, o 11:01
Forum: Program PITy 2010 IPS - problemy podatkowe
Temat: osoba samotna, a dochó dziecka
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 4318

Re: osoba samotna, a dochó dziecka

Myślę, że koleżanka ma rację. Jeżeli małoletnie dziecko w roku podatkowym to samotnie wychowujący - tak. Inaczej wygląda ulga - to tylko za miesiące nauki(jak nie przekracza 3089) Ja gdzieś znalazłam, że "małoletnich(a zatem do ukończenia 18 roku życia),bez względu na ilość uzyskanych przez dzieci p...
autor: Dominika
10 mar 2011, o 19:42
Forum: Program PITy 2010 IPS - problemy podatkowe
Temat: Osoba samotnie wychowująca
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1399

Re: Osoba samotnie wychowująca

Tak.
Jeżeli nie jesteś mężatką to tak.
Pozdrawiam
autor: Dominika
10 mar 2011, o 18:37
Forum: Program PITy 2010 IPS - problemy podatkowe
Temat: do zapłaty
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1214

Re: do zapłaty

W PIT 37 wpisujesz w poz.46(zaliczka pobrana przez płatnika) kwotę z poz.45 PIT40, która uwzględnia rozliczenie kwoty do zapłaty (w Twoim przypadku 5,-zł)
Nic więcej - 5,-zł nigdzie nie wpisujesz !