Ulga z tytułu wychowywania dzieci 2011 / 2012

jarek2806
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2012, o 11:42

Ulga z tytułu wychowywania dzieci 2011 / 2012

Post autor: jarek2806 » 20 kwie 2012, o 11:50

Witam, mam pytanie czy w rozliczeniu za rok 2011 można z tytułu wychowywania dziecka odliczyć od podatku kwotę 92,67 zł miesięcznie (maksymalnie 1112,04 zł) jeśli dziecko pobierało naukę w ESKK?
Nauka trwała cały rok więc można odliczyć pełną kwotę?
Ponadto dziecko pobierało rentę z ZUS-u i dochody nie przekroczyły kwoty 3089 zł.

Znalazłem takie wymagania: - do ukończenia 25 lat, uczące się w szkołach, o których mowa w przepisach o systemie oświaty, w przepisach - Prawo o szkolnictwie wyższym lub w przepisach regulujących system oświatowy lub szkolnictwo wyższe obowiązujących w innym niż Rzeczpospolita Polska państwie.

ESKK została zarejestrowana w Kuratorium Oświaty w Poznaniu (zgodnie z art. 82. ustawy o systemie oświaty z dn. 07.09.1991 r.; Dz.U. nr 95/96, poz. 425) to spełania te wymagania?

Mirek
Posty: 473
Rejestracja: 2 sty 2010, o 08:46

Re: Ulga z tytułu wychowywania dzieci 2011 / 2012

Post autor: Mirek » 21 kwie 2012, o 06:47

Eskk jest zarejestrowaną placówką oświatową więc uważam, że na dziecko korzystające z tego typu nauki ulga będzie przysługiwać. Eskk wydaje zaświadczenia dla ZUS więc chyba takie zaświadczenie będzie dobre również dla US.

ODPOWIEDZ