Zapis różnych podatników z tym samym imieniem i nazwiskiem

djgruby
Posty: 115
Rejestracja: 12 mar 2011, o 16:13
Lokalizacja: Kaszuby

Zapis różnych podatników z tym samym imieniem i nazwiskiem

Post autor: djgruby » 16 lut 2012, o 19:43

Taka mała sugestia.

Czy jest możliwość jakiegoś innego sposobu zapisu, aby np. w nazwie pliku ująć identyfikator z zeznania (NIP lub PESEL).

Chodzi o to, że zdarza się iż mając dwóch podatników o tym samym imieniu i nazwisku powstaje problem z zapisem zeznań, gdyż zapisując drugi PIT innego podatnika lecz o tym samym imieniu i nazwisku robiąc to "automatycznie" okazuje się, że to drugie zenanie zapisze nam się na innego podatnika, który miał zrobiony taki sam druk (np.PIT-37), a nazywał się identycznie jak pierwszy z zapisanych.

Oczywiście można samemu w nazwie pliku podczas zapisywania dodać jakiś wyróżnik, ale często robiąc jakieś zeznanie szybko zapomina się, że już jeden z podatników o takich samych personaliach jest "zrobiony" i z automatu zatwierdza się wszystkie komunikaty.

Coraz częściej zdarza się mieć właśnie podatników o identycznych danych personalnych (imię, nazwisko) i często nie są te osoby z sobą spokrewnione - mamy wiele takich przypadków.

Otwierając wcześniej zrobiony PIT podatnika w celu wydruku okazuje się, że są tam dane i wartości innego podatnika o identycznych personaliach, którego zeznanie zrobiono później - plik został nadpisany.

ODPOWIEDZ