roliczenie vat za mat budowlane

radzio

Post autor: radzio »

witam w zwiazku z mozliwoscia odliczenia vat za mat budowlane przydalby sie dodatek w postaci mozliwosci tego rozliczenia :) tj druki vzm1 i inne czy da sie je zrobic ?
pozdrawiam

przemoc84

Re: roliczenie vat za mat budowlane

Post autor: przemoc84 »

na stronce podatki.biz jest super programik do rozliczania vzm do tego lista z materiałami i szybciutko idzie :)

Janusz75

Post autor: Janusz75 »

W US w Białymstoku pewna miła pani powiedziała mi, że jak dostarczę f-ry, to sami rozliczą. Jeszcze nie składałem PIT-u, ale w tym miesiącu poproszę syna o scanowanie wszystkich faktur i wtedy oryginały zaniosę do US. Zobaczymy jak to wygląda w praktyce i wtedy napiszę.

Bartek

Post autor: Bartek »

A jaką masz pewność,że ta Pani w US nie policzy tak,żeby przypadkiem US nie musiał za dużo oddać ? Ja tam bym na coś takiego nie szedł,bo wiadomo,że policzą tak, żeby zaoszczędzić,a nie tak, żebyś Ty dostał duży zwrot - to Polska :) Szczególnie,że nie ma żadnej kary jak wpiszesz coś,czego nie można - po prostu zwrot pomniejszą o to,co się nie należy. Czytałem,że niektórzy się nie certolili i wpisywali po prostu wszystkie faktury, nawet jak była na nich pod jakimś np cola czy batonik kupiona przy okazji zakupów w jakimś markecie budowlanym :D

Janusz75

Bartek!
Ty zawsze masz rację, więc zrobię jak mówisz. Czy f-ry trzeba dołączać do tego PIT-u?

wla.gle

Post autor: wla.gle »

Ahoj!
Akurat zacząłem wypełniać "wniosek VZM-1" /tak ten druk się nazywa/, więc podłączę się do tematu.
Ja zaczynam od zakwalifikowania materiałów z faktur do odliczenia - wg wykazów MF.
Następnie wypełniam wniosek VZM-1 oraz załączniki /w zależności od stawki vat - VZM-1/A/B/C/
Do wniosku dołącza się - załączniki, pozwolenie na budowę /jeśli budowa, lub akt własności /ksero/ - jeśli remont, /jeśli akt własności jest "stary', to dobrze jest dołączyć opłatę podatku najnowszą/.
Przy remoncie trzeba zrobić opis przeprowadzonego remontu - zakres prac wykonanych w poz.E wniosku.
Ksero faktur /nie muszą być układane datami, jednak dobrze jest ułożyć je w kolejności wpisu w załączniku/,
Na stronie MF w dziale VAT są interaktywne wnioski VZM w formacie PDF /same wszystko kontrolują/.
Takie praktyczne podpowiedzi.

Frank_24

Post autor: Frank_24 »

Czy jeżeli rozliczało się vat za materiały budowlane to trzeba to jakoś uwzględnić w PIT 37?

przemoc84

Post autor: przemoc84 »

vzm a pit to 2 różne sprawy zupełnie ze sobą nie związane

Janusz75

Czy możesz podać mi link, bo szukam i nie mogę znaleźć. Są programy z 2011 r. Z góry dziękuję.
Do kiedy trzeba składać vzm?

wla.gle

Post autor: wla.gle »

Link do programu w formacie pdf. - do robienia na każdym komputerze-interaktywny,
sam go używam i jestem b. zadowolony. Nic nie trzeba instalować. Jest w ramce na dole.
Są tu również wykazy i cena metra kwadratowego.
Wnioski VZM od 01-01-2014r można składać w zależności od daty na fakturze i odpowiednio
faktury 2004-2013 ; złożenie 2014-2018.

http://www.finanse.mf.gov.pl/vat/zwrot- ... eszkaniowe

ODPOWIEDZ