wysyłanie e-mail

7teresa

wysyłanie e-mail

Post autor: 7teresa » 9 kwie 2010, o 14:21

W zakładce Plik, Wyślij są dwie pozycje wyślij e-mail.Dokąd to zostało wysłane po akceptacji, bo nie wyświetlił się żaden komunikat.Proszę o informację, bo ja myślałam, że to mogę przesłać na swoją skrzynkę.

Pomoc Techniczna IPS

Re: wysyłanie e-mail

Post autor: Pomoc Techniczna IPS » 9 kwie 2010, o 15:03

Po aktualizacji aplikacji Pomoc\Aktualizuj program przez internet pojawi się dodatkowa opcja Wyślij\Zeznania do urzędu.

Jeśli nie mamy ustawionego konta pocztowego, to po wybraniu Wyślij\e-mail z PDF plik nie zostanie wogóle wysłany.

Jeśli posiadamy ustawione konto pocztowe, to po wybraniu w/w opcji automatycznie pojawi się okno domyślnego programu pocztowego z dołączonym załącznikiem.
W programie pocztowym wystarczy wprowadzić adres odbiorcy i nacisnąć Wyślij.

Gość

Post autor: Gość » 25 kwie 2010, o 21:14

w jaki sposób mogę ustawić swoje konto pocztowe, aby móc korzystać z opcji wyślij z plikiem PDF?

Arkady_1

Post autor: Arkady_1 » 25 kwie 2010, o 21:57

Gość napisał(a) :
> w jaki sposób mogę ustawić swoje konto pocztowe, aby móc korzystać z opcji
> wyślij z plikiem PDF?

Zasadniczo, to zależy jakiego programu pocztowego będziesz używać.
Zakładając, że masz Windows'a XP to domyślnym programem jest Outlook Express.
Zapewne sporo informacji znajdziesz na stronie swego "dostawcy usług poczty elektronicznej".

PS
Na prawdę nie masz skonfigurowanego programu pocztowego?
Obsługujesz pocztę tylko bezpośrednio ze strony internetowej?

Gość

Post autor: Gość » 26 kwie 2010, o 21:43

miałem na myśli jaka konfiguracje (w aplikacji PITy 2009) mam wykonać aby móc korzystać z opcji wyślij z załącznikiem PDF??

przyznam się ze dosyć poważnie się wystraszyłem gdy kliknąłem opcje wyślij z załącznikiem PDF,a aplikacja nie zapytała mnie o adres odbiorcy,ani nie wyrzuciła żadnego błędu tylko pomyślnie wysłała - nie wiadomo gdzie i do kogo..

Arkady_1

Post autor: Arkady_1 » 26 kwie 2010, o 21:47

Gość napisał(a) :
> miałem na myśli jaka konfiguracje (w aplikacji PITy 2009) mam wykonać aby
> móc korzystać z opcji wyślij z załącznikiem PDF??

Program PITy2009IPS, o ile wiem, nie wymaga żadnej dodatkowej konfiguracji. W każdym razie u mnie nie wymagał.
Po prostu korzysta z domyślnego programu pocztowego.

Gość

Post autor: Gość » 26 kwie 2010, o 21:54

to jaka ma funkcjonalność przycisk "Wyślij" w okienku pomocniczym "Wyślij jako *.PDF"?

Arkady_1

Post autor: Arkady_1 » 26 kwie 2010, o 22:15

Gość napisał(a) :
> to jaka ma funkcjonalność przycisk "Wyślij" w okienku pomocniczym
> "Wyślij jako *.PDF"?

Nie bardzo wiem, o jakie "okienko pomocnicze" chodzi :-(

Plik > Wyślij > e-mail z PDF
ma taką funkcjonalność, że zostanie utworzony plik PDF z aktywnego, bądź z wszystkich otwartych dokumentów i zostanie "włożony" do nowej wiadomości w programie pocztowym. Wiadomość można wysłać komuś (kogo się na przykład rozliczyło) do wydrukowania, albo do przechowywania jako kopię zeznania złożonego przez internet.

Gość

Post autor: Gość » 26 kwie 2010, o 22:41

po wybraniu z menu Plik opcji wyślij > email z pdf pojawia się okienko (nazwane przeze mnie pomocniczym) "Wyślij jako *.PDF" z następującymi przyciskami :
- "Pokaż formularz w domyślnej .."
- "Wyślij"
- "Anuluj"

zastanawia mnie funkcjonaloność przycisku "Wyslij", ponieważ gdy go wybrałem nie wykonała się żadna czynność, która była by widoczna z mojego poziomu (użytkownika tej aplikacji)

Arkady_1

Post autor: Arkady_1 » 27 kwie 2010, o 07:47

Rozumiem.
U mnie, po naciśnięciu "wyślij", otwiera się w programie pocztowym okienko nowej wiadomości, z załączonym plikiem PDF.
Czy masz najnowszą wersję programu?

Zablokowany