przy wysyłaniu do e-deklaracje status 414

borówka

przy wysyłaniu do e-deklaracje status 414

Post autor: borówka »

Nie mogę wysłać pit-37 z załącznikiem pit/0. Importowałam dane z 2008 r, zrobiłam wszystko jak należy i ciągle wychodzi "błąd danych identyfikacyjnych" status 414. Przychód za 2008 wpisuję też prawidłowo. Co robić?

Bartek

Re: przy wysyłaniu do e-deklaracje status 414

Post autor: Bartek »

Czasami w systemie MF są błędy. W tamtym roku był taki przypadek,że użytkowniczka w "akcie desperacji" zamiast kwoty przychodu wpisała kwotę kosztów uzyskania przychodu i..weryfikacja się powiodła :)

Proponuję poczytać :

http://pit.dobry.pl/forum08/index.php?a ... 1939&page=

Bartek

"Jeśli system e-Deklaracje przy wysyłaniu siecią PIT-37 nadaje dokumentowi status 414, oznacza to najpewniej, że urząd skarbowy, do którego ma trafić zeznanie roczne, nie ma danych identyfikacyjnych podatnika albo dane te są nieaktualne. Dzieje się tak np., gdy podatnik zmienił w ciągu roku miejsce zamieszkania albo nazwisko (w związku ze ślubem) i nie poinformował o tym fiskusa, składając formularz aktualizacyjny NIP-3. Status 414 może też oznaczać, że: • podatnik wpisał w PIT-37 zamiast swojego NIP numer małżonka lub pracodawcy, • pomylił się w nazwisku, bo zamiast np. Kowalska-Nowak wpisał Kowalska Nowak, • pomylił się, wpisując w PIT swoje imię, np. Jaeck zamiast Jacek (literówka), • podał błędny PESEL, • źle wpisał datę - np. zamieniając miejscami miesiące z dniami."

za http://gospodarka.gazeta.pl/podatki/1,2 ... waniu.html

borówka

To była moja wina. Zapomniałam, że koleżanka zmieniła nazwisko i skopiowałam dane z 2008 r.
Dziękuję za pomoc.

Ale znowu mam problem z pobraniem UPO. Wszystko się otwiera, wpisuję identyfikator tylko okienko " Pobierz UPO" jest nie aktywne.

Bartek

Może najpierw pobierz ze strony http://get.adobe.com/reader/ najnowszą wersje acrobat readera ;)

borówka

Mam tę wersję. Parę dni wcześniej drukowałam sobie UPO, a dziś nie działa. Wpisywałam hosta, nawet instalowałam wtyczkę i nic.

Bartek

Może zapisz identyfikator i spróbuj później pobrać :)

Sprawdziłem i u mnie chodzi.. może przejdź bezpośrednio do UPO : http://e-deklaracje.gov.pl/files/pdf/UPO_v2-01.pdf i spróbuj przepisać ręcznie.. no nie mam pomysłu co może być nie tak..

borówka

Zapisałam identyfikator, ale dziś po wpisaniu wychodziło mi że jest status 300, czyli brak dokumentu. Więc wysłałam jeszcze raz pit. Dostałam informacje, że wysłałam duplikat dokumentu. Wydrukowałam UPO z wczorajszego orginału, nawet z wczorajszą datą, godziną i identyfikatorem.
W związku z tym mam pytanie: czy US otrzymując 2 takie dokumenty będzie wzywał podatnika w celu wyjaśnienia.

Bartek

Z tego co wiem US otrzyma jeden :) Duplikat chyba nie jest zapisywany/wysyłany powtórnie, dostajesz tylko komunikat,że próbujesz złożyć duplikat :) Przecież identyfikator się nie zmienił ? :)

borówka

Po wysłaniu został nadany nowy identyfikator i po wpisaniu go wyświetlił się komunikat że wysłano duplikat, a UPO będzie wydrukowane z orginału.
Dziękuję za szybką odpowiedź.

Zablokowany