Rozliczenie Islandia i Polska

Pytania i informacje związane z rozliczaniem pit-ów za 2017 rok.
wla.gle
Posty: 6974
Rejestracja: 10 lut 2010, o 09:34

Re: Rozliczenie Islandia i Polska

Post autor: wla.gle »

Islandia - rozliczenie UPO - wyłączenie z progresją.
Zwrot podatku nie doliczamy do rozliczenia....

Iwona15
Posty: 7
Rejestracja: 21 kwie 2020, o 12:24

Re: Rozliczenie Islandia i Polska

Post autor: Iwona15 »

Dziękuję za odpowiedź .
Z tego co wiem to dochody z umowy o pracę rzeczywiście rozlicza się metodą wyłączenia z progresją.
Inaczej jest z dochodami z renty rodzinnej - Art. 21 "Inne dochody" pkt.1 umowy między RP a Islandią z dnia 19.06.1998 r. mówi, że " części dochodu osoby mającej miejsce zamieszkania lub siedzibę w umawiającym się Państwie, bez względu na to, gdzie są osiągane, a które nie są objęte postanowieniami poprzednich artykułów niniejszej umowy, podlegają opodatkowaniu tylko w tym Państwie".
Podobnie jest z emeryturą- art. 18 " z uwzględnieniem postanowień art. 19 ustęp 2 emerytury i inne podobne świadczenia wypłacane osobie mającej miejsce zamieszkania w Umawiającym się Państwie, z tytułu jej wcześniejszej pracy najemnej, podlegają opodatkowaniu tylko w tym Państwie, w którym odbiorca emerytury ma miejsce zamieszkania"
W związku z powyższym przychód brutto z za rok 2018 został wpisany w poz. 10 PIT 36"Inne źródła, niewymienione w wierszach od 1 do 9 ( w tym emerytury - renty z zagranicy)" bez KUP i podatku. Podatek został naliczony i zapłacony w PL, a zapłacony podatek w Islandii zwrócony.
W przypadku rent i emerytur z Islandii powinno się wpłacać zaliczkę na podatek co miesiąc do US, a w rozliczeniu rocznym wtedy wyjdzie nadpłata lub niedopłata, w przeciwnym wypadku zaliczkę , która wyjdzie w rozliczeniu rocznym trzeba zapłacić do US jednorazowo.

Zastanawiałam się tylko z tym zwrotem z podatku, bo w zeszłorocznym rozliczeniu tego tematu nie przerabiałam. Rozumiem, że pomijam tą kwestię w PIT-36 .

Pozdrawiam :-)

KATI
Posty: 68
Rejestracja: 28 lut 2011, o 15:28

Re: Rozliczenie Islandia i Polska

Post autor: KATI »

Witam , mam pytanie gdzie w załączniku ZG wpisać dochód z Islandii ?

wla.gle
Posty: 6974
Rejestracja: 10 lut 2010, o 09:34

Re: Rozliczenie Islandia i Polska

Post autor: wla.gle »

Dochód ze stosunku pracy - poz.8 ZG.

prominer
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2022, o 07:08

Re: Rozliczenie Islandia i Polska

Post autor: prominer »

Anyone who knows [url=https://www.prominertech.com/ten-uses-a ... artz-sand/]quartz sand[/url] knows that quartz sand is widely used and is a non-metallic mineral raw material. The purification of quartz sand is difficult. Quartz sand mainly contains some other impurity minerals, including iron-containing impurity minerals: goethite, hematite, limonite, ilmenite, pyrrhotite, tourmaline, amphibole, biotite, etc. The presence of these impurities greatly reduces the use value of quartz sand, so it is very important to remove iron from quartz sand.

In recent years, the research of [url=https://www.prominertech.com/ten-uses-a ... artz-sand/]quartz sand purification and deep processing technology[/url] mainly focuses on mineral processing and purification (physical method, chemical method, biological method and combined purification method), silicon powder processing (ultrafine grinding, spheroidization) and surface modification.

ODPOWIEDZ