Rozliczenie podatkowe z Holandii za 2018 wraz z zasiłkiem

Pytania i informacje związane z rozliczaniem pit-ów za 2018 rok.
Krzysiek89

Rozliczenie podatkowe z Holandii za 2018 wraz z zasiłkiem

Post autor: Krzysiek89 » 7 maja 2019, o 20:28

Witam,
W roku 2018 byłem zameldowany od początku roku do ostatniego dnia pobytu w Holandii (1 tydzień września). Przez cały 2018 rok pracowałem w 1 firmie (1 jaarograf) i do tego miałem 3 miesięczny zasiłek dla bezrobotnych wraz z transferem (pieniądze przychodziły na NL konto). Rozliczyłem się najpierw przez DigiD, a nastepnie wykazałem dochody za 2018 w Polsce oraz przesłałem Zaświadczenie do NL o 0 dochodach w PL za 2018. Dzisiaj w skrzynce wita mnie pismo

"Betreft Uw aangifte inkomstenbelasting 2018
Geachte heer/mevrouw,
lk heb uw aangifte inkomstenbelasting/premie volksverzekeringen 2018 ontvangen. lk kan deze echter niet verwerken, omdat u volgens mijn gegevens een ander aangifteformulier had moeten gebruiken.
Insturen U bent verplicht om aangifte to doen op de door de inspecteur voorgeschreven wijze. Het juiste aangifteformulier wordt u apart toegezonden. Vermeld uw burgerservicenummer en naam op elk losgescheurd blad. Stuur alleen de ingevulde bladen en het ondertekende voorblad naar ons terug. Als a een uitnodiging tot het doen van aangifte hebt ontvangen, dan moet de aangifte bij ons binnen zijn voor 1 juli 2019
Als u vindt dat u wel de juiste aangifte hebt ingediend, stuurt u - binnen vier weken na dagtekening van deze brief - een brief naar postbus 2536, 6401 DA in Heerlen. Geef daarin duidelijk aan waarom u dat vindt en vermeld het kenmerk van deze brief en uw burgerservicenummer.
Meer informatie Hebt u vragen? Bel dan de BelastingTelefoon via 0800 — 0543, bereikbaar op werkdagen van maandag tot en met donderdag van 08.00 tot 20.00 uur en op vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur. Als u in het buitenland woont, belt u de BelastingTelefoon Buitenland: +31 55 5 385 385.
Met vriendelijke groet,
"
tłumaczenie z Google

"Przedmiot Twoje zeznanie podatkowe 2018
Szanowny Panie / Pani,
Otrzymałem zwrot podatku dochodowego / składkę na ubezpieczenie społeczne 2018. Nie mogę jednak tego przetworzyć, ponieważ według moich danych powinieneś użyć innego formularza deklaracji.
Złożenie wniosku Jesteś zobowiązany do złożenia oświadczenia w sposób określony przez inspektora. Prawidłowy formularz deklaracji zostanie wysłany do Ciebie osobno. Podaj numer i nazwę swojego obywatela na każdym rozdartym arkuszu. Zwróć nam tylko wypełnione arkusze i podpisaną stronę tytułową. Jeśli otrzymał zaproszenie do złożenia oświadczenia, oświadczenie musi zostać dostarczone przez nas przed 1 lipca 2019 roku
Jeśli uważasz, że złożyłeś prawidłową deklarację, musisz wysłać list w ciągu czterech tygodni od daty tego listu do PO Box 2536, 6401 DA w Heerlen. Wyraźnie wyjaśnij, dlaczego tak myślisz i podaj charakterystykę tego listu i numeru usługi obywatela.
Więcej informacji Masz pytania? Następnie zadzwoń na infolinię podatkową pod numer 0800 - 0543, dostępną w dni robocze od poniedziałku do czwartku od 8:00 do 20:00 oraz w piątek od 8:00 do 17:00 Jeśli mieszkasz za granicą, zadzwoń do linii podatkowej Informacje podatkowe dla nierezydentów: +31 55 5 385 385.
Z poważaniem"

Wraz z pismem obszerna dokumentacja na temat prawa podatkowego oraz druki do wypełnienia. Czy ktoś jest w stanie pomóc?

ODPOWIEDZ