Wyzerowane dane zapisanych PITów

Zgłoś problem, zaproponuj rozwiązanie, zapytaj.
Optima

Wyzerowane dane zapisanych PITów

Post autor: Optima » 12 mar 2019, o 13:44

Witam.
Rok temu - czyli wypełniając PIT-y za 2017 - było to sporadyczne.
W tym roku - częstotliwość jest zwielokrotniona.
Dotyczy to także PIT-ów za rok 2018 - np. zapisany wczoraj.

Na czym polega problem? Otóż po otwarciu zapisanego PIT-a są tylko dane adresowe - natomiast wszystkie dane liczbowe są wykasowany. PIT jest pusty 8-/
Dotyczyło to już rok temu, gdy otwierałem PITy za 2016 by przepisać do podpisania wartość przychodu. Było tego może kilkanaście... ale w tym roku... plaga... Czyli teraz otwierając komuś PIT za 2017 jest pusty... A nawet za 2018 - wczoraj robiony - dzisiaj otwieram i żadnych kwot...
Nie zauważyłem żadnej zależności kiedy to występuje.
Natomiast dziś mam pierwszy przypadek, że ktoś o nazwisku Tyka i jego zeznanie zapisane za 2017 i (wczoraj) za 2018 - jest wyzerowany. Dotychczas nie było przypadku by to dotknęło kogoś dwa razy.

Drugi problem to taki, że jak robi się małżonków osobno - to program czasami kasuje adres żony. Np. Wysyłam PIT-37 żony, przełączam się na męża i przy próbie wysyłki program wywala listę błędów, że nie wypełnione pola od 14-22 żony (już po jej wysyłce PITa).

Czarek

Re: Wyzerowane dane zapisanych PITów

Post autor: Czarek » 12 mar 2019, o 14:53

U mnie nic takiego nie dzieje się. I nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją.
My korzystamy z programu 'PITy2018NG' autorstwa M.K.
A Ty z jakiego programu korzystasz?

Czarek

wla.gle

Post autor: wla.gle » 12 mar 2019, o 14:56

Witaj Czarek - u mnie też nic takiego nie ma.....

Czarek

Post autor: Czarek » 12 mar 2019, o 15:05

wla.gle pisze:
> Witaj Czarek - u mnie też nic takiego nie ma.....

Witaj 'wla.gle'.

A poza tym, to mam Roczniki programu autorstwa M.K. od 1998 roku, i również w nich nie stwierdziłem takich sytuacji.

Czarek

Optima

Post autor: Optima » 12 mar 2019, o 17:07

Czarek pisze:
> U mnie nic takiego nie dzieje się. I nigdy nie spotkałem się z taką
> sytuacją.
> My korzystamy z programu 'PITy2018NG' autorstwa M.K.
> A Ty z jakiego programu korzystasz?
>
> Czarek

PITy2018 IPS (PITy2018ND.exe)
Robię w nim PIT-y "od zawsze".
Ale rok temu pierwszy raz miałem problem z wyzerowanymi deklaracjami.

Czarek

Post autor: Czarek » 12 mar 2019, o 17:35

''Optima', prawdopodobnie coś się dzieje u Ciebie w komputerze.
Podaj proszę:
1. Jaki masz system w swoim komputerze?
2. Gdzie jest zainstalowany program? Jaki dysk/partycja (C:, D:, czy inna)?

Spróbuj zmienić miejsce zapisywania formularzy.

Czarek

wla.gle

Post autor: wla.gle » 12 mar 2019, o 17:49

Do @Optima..
Nie jestem pewien, ale czy może robisz tak...?
otwierasz program PITy 2018 imortujesz z 2017r... i właśnie wtedy importowane są tylko dane
podatnika/małżonka bez danych ...tak tylko..jako jedna z możliwości..i nie widzę innej.

Dobrze jest w ustawieniach programu -->plik--> właściwości programu - poustawiać foldery tegoroczne i zeszłoroczne
zapisywanie w folderach tam gdzie są poprzednie lata.
Ahoj !

M.K.

Post autor: M.K. » 12 mar 2019, o 22:43

Znikanie danych rzeczywiście kojarzy mi się z błędami na dysku i pourywanymi plikami.

Proponuję zrobić archiwum danych i uruchomić przeglądanie systemu plików i reperację.

Optima

Post autor: Optima » 14 mar 2019, o 08:50

Nowy komputer z system Windows 10, dyskiem SSD (Samsung 850 PRO 256GB).
Komputer zmieniłem z 09/2017 czyli robiąc PITy rok temu, pierwszy raz po zmianie starego sprzętu z Windows XP na W10 było to pierwszy raz.
Przekopiowałem z starego komputera na nowy cały katalog <dokumenty AFI> i "podłączyłem" do programu PITy
Wątpię by było to związane z sprzętem - może rok temu tak myślałem nie tyle o zmianie od strony technicznej - ale z Windows XP naW10.
Ale ostatni przypadek, gdzie otwierając aktualny PIT "wczoraj" robiony i otwiera się wycerowany.
System działa stabilnie nigdy się nie zawiesił, nigdy nie było przerwy w zasilaniu itp.

@Czarek - program jest zainstalowany tam gdzie sam się chciał instalować - nie ingerowałem w instalatora czyli:
C:\Program Files (x86)\PITy\PITy2018NG
Zaś katalog "dokumenty AFI" w jest w standardowym katalogu "dokumenty"

@wla.gle
"otwierasz program PITy 2018 imortujesz z 2017r... i właśnie wtedy importowane są tylko dane
podatnika/małżonka bez danych ...tak tylko..jako jedna z możliwości..i nie widzę innej."

Właściwie nie korzystam z opcji importu. Otwieram dwa okna po lewej PITy 2017, po prawej PITy 2018 i przepisuje ręcznie. Pisze, że właściwie nie korzystam z importu bo.... szczerze... tę opcję zauważyłem może z 2 tygodnie temu hahahaha i dopiero od tego czasu z niej korzystam jak sobie za wczasu przypomnę zanim zacznę wg starego nawyku.

"Dobrze jest w ustawieniach programu -->plik--> właściwości programu - poustawiać foldery tegoroczne i zeszłoroczne
zapisywanie w folderach tam gdzie są poprzednie lata."

PITy (w katalogu dokumenty AFI) z wszystkich lat - a mam jak teraz sprawdziłem od 2005 - są w jednym katalogu dokumenty AFI. Może jest ich za dużo?
Przy okazji to już 14 lat prac z tym programem - więc wierzcie mi - wiem jak go (no może poza importem hahahahah) obsługiwać i efekt wyzerowanych PITów pojawił się pierwszy raz ro temu, ale w tej edycji się uciążliwie zwiększył.

@M.K.
Ale czy takie porywany plik w ogóle by się otworzył? Dlaczego zawsze brakuje tylko danych liczbowych? Tzn. są wszystkie PITy wraz z załącznikami (np. PIT-O), są dane małżonków, PESELE dzieci itp. - tylko brak kwot. Nie ma też na pierwszej stronie numeru UPO i nie ma tez UPO w oknie wysyłek.
Już uprzedzę - PIT był oczywiście robiony - dobrze, że mam wersję papierową, z której mogę wziąć przychód do wysyłki.

M.K.

Post autor: M.K. » 14 mar 2019, o 09:43

Gdyby nie RODO poprosiłbym o przesłanie takiego pliku. Musimy szukać po omacku.

Czy w katalogu danych są pliki z końcówką .~PITY2018NG?
Jeśli tak proszę porównać wielkość pliku .~PITY2018NG i .PITY2018NG

ODPOWIEDZ