Strona 1 z 1

Błąd połączenia z bazą danych przy wyborze podatnika

: 1 maja 2020, o 21:56
autor: Ares
PITy IPS, baza MSSQL. Przy tworzeniu nowego zeznania (nie na podstawie poprz.lat) po wciśnięciu belki Podatnik(wybierz) program na chwilę się zawiesza, po czym wyświetla błąd: "Wystąpił problem z połączeniem. Serwer bazy danych jest niedostępny lub z jakiegoś powodu została przerwana istniejąca sesja bazy danych." Po wciśnięciu OK pojawia się okno z wyborem podatników i program pracuje dalej jakby nic się nie stało. Wcześniej takich problemów nie było. Nie wiem od której wersji to występuje, bo w 99% nowe zeznania są tworzone na podstawie poprzednich lat a to akurat działa dobrze, choć przydałaby się opcja zamiany miejscami podatnik<=>małżonek

Re: Błąd połączenia z bazą danych przy wyborze podatnika

: 4 maja 2020, o 09:38
autor: Pomoc Techniczna IPS
Nie posiada Pan przypadkiem zainstalowanego programu Nowe Biuro Rachunkowe IPS, który jest ustawiony na bazie sieciowej?
Po naciśnięciu na przycisku "Podatnik" program może pobrać dane z Nowe Biuro Rachunkowe IPS lub PITy IPS.

Aplikacja nie może się dostać do bazy BR IPS, więc wyświetla komunikat a po jego zamknięciu mamy dostęp do bazy PITy IPS.
W przypadku pobierania danych z poprzedniego roku program korzysta tylko z bazy PITy IPS, więc komunikatu nie ma.

Re: Błąd połączenia z bazą danych przy wyborze podatnika

: 6 maja 2020, o 23:13
autor: Ares
Faktycznie Nowe Biuro Rachunkowe IPS podłączone było do MSSQL na innym serwerze, który został wyłączony. Po podłączeniu Nowego Biura do aktywnej bazy na SQL już błędu nie ma.
Dziękuję za pomoc