Świadczenie pieniężne

Pytania i informacje związane z rozliczaniem pit-ów za 2019 rok
annagun
Posty: 113
Rejestracja: 16 lut 2017, o 00:25

Świadczenie pieniężne

Post autor: annagun » 16 mar 2020, o 15:58

Świadczenie pieniężne wypłacone policjantowi powinno się rozliczyć jako ryczałt 20 % na PIT 28 ?

wla.gle
Posty: 5731
Rejestracja: 10 lut 2010, o 09:34

Re: Świadczenie pieniężne

Post autor: wla.gle » 16 mar 2020, o 16:27

Co to za świadczenie ...z jakiego artykułu...?

czy otrzymał jakiś PIT...zaświadczenie..?

annagun
Posty: 113
Rejestracja: 16 lut 2017, o 00:25

Re: Świadczenie pieniężne

Post autor: annagun » 16 mar 2020, o 18:33

Zaświadczenie na podstawie Art. 102 ustawy z dnia 9 kwietnia o Służbie.Swiadczenie pieniężne w kwocie ...o od wypłaconego świadczenia pobrano zaliczkę na podatek dochodowy od osob fizycznych w formie ryczałtu oraz składa zfeoetja na ubezpieczenie zdrowotną podlegająca odliczeniu od podatku dochodowego.
Składka nie została odliczenia od pobranego podatku w rozliczeniach miesięcznych Zaświadczenie wydaje się w celu udokumentowania pobranej skladki na ubezpieczenia zdrowotne do dokonania odliczenia jej w zeznaniu rocznym .

I teraz czytając to i ten Art . To myślę że chyba jednak na PIT 37 się to rozlicza i odliczam składkę zdrowotna .
Tylko czy słusznie myślę?

wla.gle
Posty: 5731
Rejestracja: 10 lut 2010, o 09:34

Re: Świadczenie pieniężne

Post autor: wla.gle » 16 mar 2020, o 18:39

I teraz czytając to i ten Art . To myślę że chyba jednak na PIT 37 się to rozlicza i odliczam składkę zdrowotna - nie.
Od tego dochodu został odprowadzony podatek - ryczałt 20%.

Nie ujmujesz tego w PIT -37.

Natomiast ubezpieczenie społeczne /jeśli zostało pobrane/ i zdrowotne możesz i powinnaś odliczyć w PIT-37 - na podstawie informacji,
= będzie zwrot nadpłaty podatku, jeśli są oczywiście inne dochody.

annagun
Posty: 113
Rejestracja: 16 lut 2017, o 00:25

Re: Świadczenie pieniężne

Post autor: annagun » 16 mar 2020, o 18:48

Tak zgadzam się, nie wykazuje dochodu .Tylko składkę zdrowotna.
I to w PIT 37 jeśli były jeszcze umowa o pracę tak ?
I jeszcze pytanie jeśli jest adnotacja :
"...Oraz składkę zdrowotna podlegająca odliczeniu od podatku dochodowego w kwocie 3200 zł "
To czy mogę całą ta kwotę odliczyć?

wla.gle
Posty: 5731
Rejestracja: 10 lut 2010, o 09:34

Re: Świadczenie pieniężne

Post autor: wla.gle » 16 mar 2020, o 19:03

I to w PIT 37 jeśli były jeszcze umowa o pracę tak ? - tak.
To czy mogę całą ta kwotę odliczyć? - tak, to jest kwota do odliczenia =3200.
Oczywiście jeśli będzie na tyle podatku, jeśli nie, to do wysokości kwoty podatku.

annagun
Posty: 113
Rejestracja: 16 lut 2017, o 00:25

Re: Świadczenie pieniężne

Post autor: annagun » 16 mar 2020, o 19:15

Bardzo dziękuję.

ODPOWIEDZ