Pytania i odpowiedzi dotyczące ulgi za użytkownianie internetu.

 

Aby odliczyć ulgę internetową należy mieć fakturę VAT ? Czy wystarczą tylko wyciągi bankowe ?

W jakim polu wpisuje się odliczenia internetowe ?

Czy można odliczyć wydatki na instalacje internetu ?

Odliczamy całą kwotę do limitu (760 zl) czy kwote VAT ?

Za rok użytkowania internetu zapłaciłem 580,55 zł. Czy odliczę całą sumę czy tylko 19 procent ?

Internet miałem przez cały 2006 rok, faktury wystawiane na mnie ale do czerwca usługa była świadczona w innym miejscu a od czerca w innym miejscu. Czy mogę odliczyć cały okres 2006 roku czy tylko od czerwca?

Faktury mam na swoje nazwisko, ale dowody wpłaty dokonywał ktos zupełnie inny. Cy wystarcza takie dowody wpłaty?

Czy w przypadku dostępu "wdzwanianego" (np. poprzez najzwyklejszy modem po łączu telefonicznym na nr T.P. S.A. 0202122), odliczeniu podlega tylko kwota wynikająca z połączeń czy również jakaś część (całość ?) abonamentu telefonicznego jaki normalnie się płaci za telefon ?

Faktury za cały 2006 rok usługi telefoniczne i neostradę z TP SA adresowane są na właściwe mojej żonie miejsce zamieszkania tyle, że na nazwisko panieńskie. Żona nie dokonała jeszcze we wszystkich instytucjach aktualizacji danych, choć to już 2 lata od czasu zmiany stanu cywilnego. Nam to nie przeszkadzało, ale teraz zastanawiam się jak US do tego podejdzie jak zobaczy takie faktury .

**** Odliczenie internetu przy wspólnym rozliczeniu

Kiedy można razem z małżonkiem odliczyć internet, czy wystarczy wystawiona faktura na oboje czy coś jeszcze?

Rozliczam się razem z żoną która nie pracuje i nie osiąga dochodów. Rachunki za internet są wystawione tylko na moją żonę, czy w związku z tym mogę odliczyć to od podatku czy nie ?

Żona nie osiągnęła żadnych dochodów w minionym roku. Rozliczamy się wspólnie. Faktura za korzystanie z internetu jest wystawiona TYLKO na mnie. Pytanie: Czy prawdą jest że faktura za korzystanie z sieci MUSI być wystawiona imiennie na obydwie osoby? Jeśli tak, to jak zmusić dostawcę usług do wystawienia takiej faktury skoro tylko JEDNA osoba podpisywała umowę o świadczenie usług? Czy odliczając internet w tej sytuacji stanę się przestępcą podatkowym? Jakie przepisy to regulują?

Mam pytanie. Czy w sytuacji, gdzie roczna kwota za internet jest mniejsza niż 760 zł, a faktura jest wystawiona na męża i żonę należy również tę kwotę podzielić na każdego z nich w
rozliczeniu PIT O ?