Najbardziej znanym i rozpoznawalnym programem autorstwa Marcina Konopki, a co za tym idzie – Przedsiębiorstwa Informatycznego IPS jest program do rocznych rozliczeń podatku o nazwie PITy i oznaczony numerem roku, za który składa się zeznanie podatkowe. To program z najdłuższą w Polsce tradycją w elektronicznym rozliczaniu podatków. Od wersji programu PITy 2020 (od edycji 23) producentem wersji do użytku indywidualnego jest Fundacja Nasza Szkoła.

To program z bogatym wyposażeniem w funkcje i system pomocy, wyposażony dodatkowo w moduł Asystenta PIT, pozwalający na podanie danych automatycznie wypełniających właściwy formularz.
Program aktualnie jest w przygotowaniu.

Od 2018 r. IPS tworzy osobny program do zastosowań profesjonalnych PITy IPS, przeznaczony dla Biur Rachunkowych, Kancelarii Podatkowych czy działów księgowości w firmach.  Obecnie tj. w 2021 roku zawiera moduły do rozliczeń za lata 2017 – 2020.

Zmiany wprowadzone w 2019 roku w przepisach objęły również terminy składania zeznań podatkowych. Oprócz PIT-16A i PIT-19A (składanych do końca stycznia), pozostałe składa się w okresie od 15 lutego do końca kwietnia (Dz.U. z 2019 r., poz. 1387, art.45).

Ściśle współpracującym programem z PITy IPS jest e-Poczta podatkowa – program do wysyłania i zarządzania danymi dla e-Deklaracji. Szczególnie przydatny w sytuacji, gdy nie ma możliwości natychmiastowego wysłania deklaracji. Można przygotować dokument lub całą serię zeznań podatkowych do późniejszej wysyłki.

 PITy IPS  PITy 2020  e-Poczta podatkowa